Kategorie: Wszystkie | historie prawdziwe
RSS
niedziela, 13 maja 2012
Cz. 82. Słowa, słowa, słowa
Jednym z ważniejszych problemów walki z przemocą domową jest używanie właściwego słownictwa, umiejętność nazywania rzeczy po imieniu i prawidłowe rozróżnianie określonych czynności. Niestety niewielu to potrafi.
niedziela, 06 maja 2012
Cz. 81. Kto naprawdę stosował przemoc?
Może pytanie wydaje się dziwne? Przecież to jasne. Były mąż Natalii ze swoją partnerką. Jednak, czy aby na pewno tak było?
niedziela, 08 kwietnia 2012
Cz. 80. Sprawa dzieci pani Mrozek
Wydaje się, że sprawą drugorzędną tego blogu jest wykryte znęcanie się nad dziećmi głównej sprawczyni, pani Mrozek. Jednak nie jest to tło tego blogu, ale właściwie jego sedno. Co dalej z tymi dziećmi, czy fakt ujawnienia tego procederu dał im szansę na normalne dzieciństwo?
niedziela, 11 marca 2012
Cz. 79. Dalsze ataki Mrozek
Dzięki działaniu pani kurator i Waldka, biologicznego ojca, obie zastraszane dziewczynki musiały ponownie spotykać się ze swoim oprawcą i to bez żadnej kontroli z zewnątrz. Czy ze względu na to, że coraz więcej dowodów potwierdzało agresywność pani Mrozek, ta kobieta umiała się powstrzymać przed atakowaniem dzieci? Niestety, rzeczywistość pokazała, że nie można ufać Mrozek, ale kuratorka i Waldek, chyba nie widzą w tym nic złego.
niedziela, 19 lutego 2012
Cz. 78. Konflikt w rodzinie. c.d.
Jak wyglądał dalszy przebieg konfliktu i jakie miał konsekwencje? Można dziś przeczytać w tym wpisie.
niedziela, 29 stycznia 2012
Cz. 77. Mogę poniżać sędziów
Dziś opiszę jak za sprawą urzędników państwowych mógł powrócić proces zastraszania Natalii i jej dzieci. Dzisiaj nawet jak bym chciał to zgłosić to nie mogę, bo sędziowie, czy prokuratorzy z automatu odrzucają moje zgłoszenia. Boją się mnie. Wykorzystują swoja władzę.
niedziela, 15 stycznia 2012
cz. 76. Co dalej po pogróżce
Wracam do życia rodzinnego i zmian jakie w nim nastąpiły po słowach pani kurator, które uznałem za zawoalowaną pogróżkę.
niedziela, 08 stycznia 2012
Cz. 75. Tajne akta PRL
Wczesną wiosną 2009 r., odnalazłem na posesji Waldka Kubasińskiego kilka szarych teczek. W środku znajdowały się dokumenty z okresu PRL. Dokumenty, które mogły stanowić dla kogoś problem. Ja się zastanawiałem, czy może zachowanie się niektórych urzędników ma jakiś związek z tymi dokumentami.
niedziela, 11 grudnia 2011
Cz. 74. Sprawa samochodu Natalii
Przypadek sprawił, że udało nam się zdobyć kolejny dowód na to, że Waldek kłamie przed sądem. Bo jak sam twierdził, jest bezrobotnym bez prawa do zasiłku. Jak to więc możliwe, że bezrobotnego stać na utrzymanie wiecej niż jednego samochodu? Oczywiście dla sądu to tylko my tak twierdzimy, że Waldek ma kilka samochodów.Przecież każdy samochód może być zarejestrowany na kogoś innego i wtedy Waldek łatwo się wybroni z takiego oskarżenia. Jednak Waldek nie grzeszy inteligencją, ale jego partnerka nie przepuści żadnej okazji, by wyciągnąć od Natalii, każdą złotówkę.
niedziela, 20 listopada 2011
Cz. 73. Apelacja od podwyższenia alimentów
Alimenty zostały podniesione o zaledwie 140 zł, ale to także było za dużo dla Waldka Kubasińskiego. Kiedy czytałem złozoną w tej kwestii apelację, to naprawdę się wkurzułem. Dlaczego? Proszę przeczytać.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
Tagi